Штормові відтяжки у намета. Що це та як користуватись

Штормові відтяжки у намета. Що це та як користуватись

Що таке штормові відтяжки для намету?

Це мотузка або реп шнур довжиною близько 3 метрів, за допомогою якого намет кріпиться до землі, снігу, скелях.

З назви зрозуміло що використовуються вони під час шторму і сильного вітру, для того щоб зменшити навантаження на дуги намету. Завдяки цим розтяжкам значно підвищується стійкість намета. Якщо ви користуєтесь наметом в теплу пору, і не передбачається погіршення погоди, їх можна не використовувати.

Так само є такий вид наметів як кемпінгові, для них розтяжки використовуються в більшості випадків, так як без них конструкція навіть без вітру буде не дуже стабільною, і ви не зможете використовувати всі принади цих наметів, наприклад тамбур або навіс від сонця над входом.

Як правильно натягнути штормові розтяжки

Для цього вам знадобиться сама відтяжка і кілочок. До намету відтяжка кріпиться за спеціальні вантажні петлі розташовані зовні намету. Ви їх впізнаєте по формі трикутника.

Ідеальною відстанню на якій кілочок вбивається в землю буде таке, при якій вантажна петля прийме форму трикутника, а відтяжка продовжить лінію однієї зі сторін трикутника (див. Мал. Нижче).

Це потрібно для того, щоб навантаження рівномірно розподілилося по всій довжині вантажний петлі, і вона не почала відриватися в одному місці, як правило зверху.

Кілочок потрібно увіткнути під кутом від намету, як показано на зображенні нижче.

На зображенні нижче показано як правильно і не правильно натягувати відтягнення і під яким кутом забивати кілочок в землю.

Види кріплення штормових відтяжок

  • За допомогою вузлів

Можна звичайно прив'язати будь-якими вузлами, які ви знаєте, головне пам'ятати що вам їх потім доведеться розв'язати.

Недоліком зав'язування «неправильними вузлами» є те, що якщо вам знадобиться вкоротити або подовжити відтяжку (наприклад грунт від дощу сильно розкис, а пориви вітру вирвали кілочок, і він в цьому грунті більше не тримається), розв'язувати вузли ви будете під дощем.

Тому правильними вузлами є ті, які легко можна розв'язати і які дозволяють вам вкоротити або подовжити або вкоротити відтягнення легким рухом.

Для закріплення мотузки на кілку використовуйте вузол який альпіністи називають "напівсхоплюючий", як правильно його зав'язати показано на зображенні нижче.

  • За допомогою спеціальних пристосувань


Багато хто бачив ці пластикові або алюмінієві штуки, але не всі знають для чого вони і як взагалі ними користуватися.

Група А - це найбільш популярні варіанти, група B - окремо докуповується до наметів або входить до комплекту дорогих наметів.

Розглянемо як користуватися тільки групою А.

Принцип роботи всіх цих пристроїв полягає в тому, щоб зафіксувати відтяжку і не дати мотузці послабиться. Це досягається за рахунок перегинів мотузки і тертя мотузки об пластик або метал.

На малюнках нижче показані способи використання кріплень штормових відтяжок. Для зручності на деяких малюнках відтяжка 2 кольорів, щоб було зрозуміло в які отвори і з якого боку протягувати мотузки.

Альтернативні способи використання відтяжок

Окрім прямого призначення штормові відтяжки можна використовувати як мотузку для сушіння одягу і у всіх будь-яких ситуаціях, де вам може знадобиться мотузка.

Користуйтеся відтяжками правильно, друзі.

Це може бути корисно:


Часто чуємо від клієнтів вживання забронювати або зарезервувати спорядження, але впевнених що ці два терміни означають одне і теж. ...
Чохол на рюкзак, накидка на рюкзак або ж raincover, все це один аксесуар. ...
Часто бачу як носять намет прикріплюючи з зовні рюкзака. ...
Туристичний килимок, килимок для сну або карімат - це виріб, ...
Бувають ситуації, коли потрібно полагодити секцію від намету, розглянемо дві ситуації ...
Каркас для намету це жорстка конструкція, яка створює форму намету, ...
Йтиметься про туристичні двох, трьох, чотирьох місцеві намети з внутрішнім каркасом без хабів. ...
Всі ви бачили ці предмети, схожі на цвяхи або пруток з "Г" образним загином на кінці. ...
Від того наскільки правильно ви налаштуєте рюкзак залежить як довго ви зможете нести свій вантаж не відчуваючи ...
Розглянемо налаштування на прикладі трьох секційних телескопічних трекінгових палиць. ...

Оренда туристичного, альпіністського, і гірськолижного спорядження на лівому березі

Прокат спорядження - початок вашої подорожі.

Емоції дуже важливі для нас. І для багатьох джерелом отримання таких емоцій є туристичні походи, подорожі, рафтинг, альпінізм, катання на лижах чи сноуборді і взагалі, все що пов'язано з активними видами спорту. Для всіх цих занять необхідно спорядження, і чим воно буде краще і надійніше, тим більше ви отримаєте хороших вражень, а хто то можливо почне займатися і професійно. Але як же зрозуміти що дійсно мені підійде більше, походи з рюкзаком, а може альпінізм, та й гірськолижний сорт подобається ... Звичайно потрібно спробувати все. А як же це зробити не маючи хоча б мінімального набору обладнання? 

Орендувати туристичного спорядження - ідеальне рішення для старту

Можна спробувати взяти спорядження у друзів, а можна звернеться в наш прокат на м. Позняки. Якщо ви початківець турист і ще не встигли обзавестися основним спорядженням, а в планах у Вас регулярно ходити в гори або кататися на сноуборді, ми Вам радимо брати на прокат основне спорядження. Прокат основного спорядження, такого як намет, спальний мішок, рюкзак коштує не дорого. А в залежності від располагаемой суми, купувати не основне спорядження, наприклад туристичний килимок або ліхтарик. Таким чином протягом якогось кількості походів, Ви зможете повністю перестати використовувати прокат спорядження. Ми звичайно засмутилися, але будемо раді що в світі стало на одного активного мандрівника більше.

Ну а для людей які тільки хочуть долучитися до світу активних видів відпочинку - прокат туристичного спорядження на Позняках - хороший варіант заощадити гроші.

Альпіністське спорядження

Це зовсім інший рівень в походах, якщо ви вирішили йти в високі гори, де як правило від якості спорядження залежить ваше життя, то економити тут не варто.

Гірськолижне спорядження

Можна звичайно кататися і в спортивних штанях, так дешевше, головне що б лижі або сноуборд були правильно підібрані і налаштовані, але куди як приємніше кататися в хорошому, що не промокає гірськолижному костюмі, ціни на які в магазинах як в музеях.