Чохол на рюкзак, накидка на рюкзак або ж raincover, все це один аксесуар.
У деяких моделях він йде з рюкзаком і ховається в спеціальній кишеньці на дні рюкзака.
Незважаючи на його англійську назву, що прозоро натякає на його призначення, а саме "дощ покриття", це його не основна функція в рюкзаку. Так, від дощу він звичайно допомагає, адже їх виготовляють з тканин, з яких роблять намети, так що самі чохли можуть витримати сильний і тривалий дощ. Спочатку спробую пояснити чому під час тривалого перебування під дощем, чохол на рюкзак вам допоможе тільки частково.
Справа в тому що такі чохли покривають рюкзак приблизно на 70%. Спину, розвантажувальний пояс і плечові лямки він не покриває. Ось і виходить, якщо вам потрібно йти під дрібним дощем але досить довго, то краплі скочуються і з самого чохла, і з вашого одягу і просто потрапляють безпосередньо в проміжок між вашою спиною. І рюкзак починає поступово намокати.
А тепер коли ж і для чого raincover корисний. Основною функцією такого чохла я вважаю захист рюкзака від бруду, якого під час дощу в поході, з надлишком. Наприклад коли вам потрібно зняти рюкзак на привалі, і ви вибираєте поставити його в бруд під тим деревом або в болото он під тим, сміливо кидайте де завгодно. Прийшовши на привал, вам буде досить зняти чохол і сполоснути його, і змити весь бруд. Якби у вас такого чохла не було, то відтирати засохлу грязюку з пористого матеріалу рюкзака куди як складніше. А прати такі речі бажано зі спеціальними засобами не змиваючи водовідштовхувальне просочення.
Беріть в похід від дощу плащ пончо, а от грязи Rain Cover