Температура комфорту спального мішка

Температура комфорту спального мішка

Думаю все бачили ці позначення на спальних мішках, з незрозумілої на перший погляд шкалою, що ж це все означає, давайте розбиратися.

T comfort - це мінімальна температура при якій середньостатистична жінка матиме комфортний сон протягом 8 годин і не прокинеться від холоду.

T limit - це мінімальна температура при якій середньостатистичний чоловік матиме комфортний сон протягом 8 годин і не прокинеться від холоду.

T extreme - мінімально можлива температура, при якій людина не отримає гіпотермію (переохолодження), але повноцінно спати точно не буде. За цим параметром спальник вибирати не рекомендується.

T max - не на всіх спальниках є цей параметр, він показує максимально можливу температуру для чоловіка, при якій він буде мати нормальний сон протягом 8 годин.

Всі ці цифри відповідають міжнародному стандарту EN 13537, який був створений щоб можна було порівнювати моделі різних виробників і підвищити безпеку виробів. Тестують спальники на манекенах в спеціальних камерах, змінюючи температуру і знімаючи показання датчиками.

 

Але всі люди різні, а спальні мішки можуть застосовуватися як для простого виїзду на природу за місто, так і для складний умов, часто при високих фізичних навантаженнях в горах. Так само на наше сприйняття температури впливає вологість, наскільки ми здорові, і що і скільки ми їли.

При виборі звичайно ж потрібно враховувати ці цифри, але так само враховуйте свої фізичні особливості, витривалість і особисте сприйняття низьких температур. А ця стаття трохи допоможе розібратися в видах спальників.