Як встановити намет

Як встановити намет

Йтиметься про туристичні двох, трьох, чотирьох місцеві намети з внутрішнім каркасом без хабів.

Місце під намет

Тут ми розглядаємо відразу безпечне місце, якийсь луг, без сухих дерев, які можуть впасти, поруч. Отже, знаходимо квадрат або прямокутник два на два метри, оцінюємо його на наявність загального ухилу  та в яку він сторону. Якщо ухил є, і є можливість вибрати інше місце, зробіть це, якщо це не можливо зробити, то врахуйте що спати зручніше за все буде ногами вниз по схилу. Тепер потрібно оцінити місце на наявність вже локальних нерівностей, каміння, ям, купин, коріння. Від каменів по можливості позбавляємося, з корінням складніше, неглибокі ямки можна ігнорувати. Якщо вагаєтесь, можна відразу розстелити карімат на місце майбутнього намету перевірити як там буде спати. Якщо з перших хвилин все погано, то потім це тільки посилиться, і краще пошукати місце краще.

Ставимо внутрішню частину намету

Місце знайшли, тепер розкладаємо внутрішній намет, враховуючи де будуть ваші входи в намет або увійти якщо він один. Тепер нам потрібні будуть чотири кілочка. Вставляємо перший кілок в відтяжки в кутку намету і кріпимо до землі. Переходимо на кут по діагоналі і натягуючи кріпимо другу відтяжку. теж саме робимо в двома іншими. Це можна і не робити, але це гарантує, що ваш каркас буде встановлено правильно, а не так що один край буде на 10-15 см вище іншого. Неправильна установка намету зменшує місце в середині, і каркас має більший ніж потрібно вигин, а це може призвести до поломки в вітряну погоду і не допоможуть навіть штормові відтяжки

Ставимо каркас

Тепер, попередньо розклавши каркас, ставимо спочатку одну дугу, а потім і другу. Притримуємо рукою за перетин двох дуг і в місце перетину каркаса підв'язуємо центр нашої внутрішньої палатки, зазвичай там гумка з фіксатором або дві пришиті стрічки. Після цього використовуємо фіксатори внутрішнього намету на каркасі.

Встановлюємо тент намету

Спочатку нам потрібно знайти входи нашого дощового тенту. Тепер накриваємо тентом внутрішній намет, поєднуючи при цьому входи. Далі нам потрібно закріпити тент на дугах, для цього у намета є спеціальні липучки. Потрібно просто підняти тент, знайти липучку, дотягнути її до потрібного місця дуги, і встановити. Коли всі чотири липучки застібнуті, поєднуємо кути верхнього тенту з кутами внутрішнього намету і кріпимо фіксатори.

У деяких моделей є ще одна дуга, для того щоб тамбур був більше, тому ставимо і цю дугу. Зазвичай в області входу ви побачите спеціальний "тунель" для цієї дуги, в який її і потрібно вставити.

Розтягуємо намет

Далі нам потрібно натягнути тамбур намети. Для цього застебніть всі блискавки і за допомогою кілків, розтягніть тамбур. Натяжіння не повинно бути занадто сильним, тому що розстібнувши блискавку, ви можете її вже не застібнути. Далі, для того щоб стінки дощового тенту не торкалися внутрішньої частини намету, нам потрібно їх так само натягнути. Потрібно це дл того, щоб конденсат, який утворюється під час вашого сну, стікав по стінках дощового тенту, а не по внутрішньому тенту в наметі. Для кріплення стінок у тента є спеціальні гумки, за які ми натягуємо, фіксуючи кілочками.

 

Залишилося натягнути штормові відтяжки, якщо це потрібно.

Намет готовий до використання, а про те як скласти його назад в чохол компактно і без проблем, читайте Як спакувати намет у чохол