Види спальних мішків

Види спальних мішків

Нижче ми спробували класифікувати спальні мішки по групах, отже:

по наповнювачу


Сучасні спальні мішки в переважній більшості виготовляють з синтетичних наповнювачів, таких як холлофайбер (hollowfiber), тінсулейт (thinsulate), синтепон. Найпоширенішим вважається холлофайбер. З тінсулейста виготовляють більш дорогі моделі, а синтепон застосовують в найдешевших спальниках. З натуральних матеріалів це пух. Тут теж свої особливості. Найостаннішими розробками вважаються спальники, наповнені пухом з додатковим силіконовим просоченям. Це усуває той недолік, через котрого пухові спальники вважалися не надто гарним вибором в сиру погоду. Але тут ще не все, сам пух ділитися за таким показником як Fill power, і чим вище він у моделі, тим якіснішим вважається пух. Fill power це показник обсягу на одиницю маси, іншими словами наскільки сильно пух в спальному мішку збільшується в об'ємі, і ось ця маса пуху по відношенню до обсягу і буде нашим FP. Хорошим показником вважається 650 і вище, дорогі моделі це 850-900 та вище. Такі мішки легкі, дуже теплі і швидко приймають потрібний обсяг при витягуванні з компресійного чохла.

За температурі комфорту


Що таке температура комфорту, читайте тут. За цим параметром спальні мішки можна розділити на літні, зимові, демісезонні. Тут все просто, як і з одягом, чим холодніше, тим більше одягу на вас, так і спальник має більше шарів утеплювача або більше кількості пуху в залежності від того, літній він, зимовий або трьох сезонний. Трьох сезонними називають моделі розраховані на весну і осінь, але літо вони так само покривають, хоча для літа бажано мати окремий варіант.

По формі


Тут можна виділити три варіанти: в формі кокона, такий варіант звужений в ногах і робиться за формою людини, від того здається що спиш у коконі. Такі спальні мішки трохи легше і компактніші. Що стосується зручності, то ніяких проблем з використанням таких моделей під час сну немає, головне правильно вибрати під свій зріст і вагу.

Спальний мішок прямокутної форми або спальник ковдра. У більшості це літні моделі, особливість яких в тому, що вони розстібаються по периметру і стають як ковдру. Особливо зручно влітку просто ховатися таким ковдрою. Ці моделі можуть бути з капюшоном і без.

І варіант у вигляді комбінезона. Самий поки мало поширений варіант але цікавий. В такому спальнику ви можете спати як вам зручно, він не сковує рухів і дозволить вам спати як завгодно в межах свого килимка. Чи доводилося вам вночі вилазити з теплого спальника до вбиральні? Якщо так, то ви знаєте як це, з такою конструкцією все простіше. Щоб одягнути своє взуття досить зняти утеплені бахіли і ви вже залишаєте намет. Так само цю конструкцію в екстремальних випадках можна використовувати як комбінезон, якщо погода сильно погіршилася. Ну і є цікаві варіанти по дизайну.

 

Сюди ж можна віднести гібридний варіант. Він може бути класичним коконом або мати штанини що б можна було ходити в ньому не знімаючи. Але використовувати його як комбінезон буде важко.

За конструктивними особливостями


Є такі варіанти, при яких один спальник вкладається в другій. Це працює так: у вас є тонкий літній легкий спальник і спальник на весну і осінь, але якщо вкласти літний в середину демісезонного, ми отримаємо варіант для зими. Тут все залежить від температур комфорту двох варіантів.

резюме

Вибираючи спальний мішок, бувалі туристи можуть керуватися різними критеріями, аж до вибору моделей тільки цього бренду. Ну а для початківців можна спиратися на 3 основних параметри: вага, ціна, температура комфорту. Нижче діаграма залежності цих параметрів. Варто обмовиться що всі поняття відносні, так як для одного 500 $ це не дорогий а для іншої людини 2000 грам це легкий варіант. Тут все залежить насамперед від того куди ми йдемо, якщо там де температура -35, то вага в 2500 грам і вартість 1000 $ може виявитися прийнятним варіантом :). Ну а поки ви ще не визначились, можна спробувати Прокат спальних мішків