Як налаштувати трекінгові палки

Розглянемо налаштування на прикладі трьох секційних телескопічних трекінгових палиць.

Якщо ви ще не знаєте що це і для чого вони потрібні, читайте цю статтю.

Вам потрібно відрегулювати висоту всієї палиці, таки чином, щоб коли її наконечник упирався в землю а рука була на рукоятці, то в лікті повинен бути прямий кут. Рекомендація - прямий кут повинен залишатися на спусках, на підйомах і при ходьбі без ухилів, а ось довга самої палиці буде трохи відрізнятися, так як відстань від рукоятки до наконечника буде більше на спусках і менше на підйомах, просто не забувайте міняти цю довжину і тоді йти вам буде ще більш комфортно.

Відрегулювати потрібну висоту можна за спеціальними відмітками нанесеним на секції палиць. Порада: завжди робіть довжину висунутих секцій однакової і ніколи не висувайте секцію за обмежувальну позначку стоп, інакше ви ризикуєте зламати фіксатор. Подивіться на картинку нижче, при однаковій довжині обох палиць ліва налаштована правильно а права може зламатися в області фіксатора який ближче до ручки.

Ще варто згадати про темляк, його довжина регулюється простим витягуванням вільного конка на потрібну. Його регулювати часто вам не буде потрібно. Тут більше варто згадати для чого він взагалі потрібен і як правильно ним користуватися. Багато хто помилково вважаю що він потрібен що б не впустити випадково палицю, але насправді він потрібен що б розвантажити ваші передпліччя. Якщо ви будете використовувати темляк як показано на малюнку нижче, то вам не потрібно сильно стискати ручку Трекінгові палиці. Це варто один раз спробувати і ви будете користуватися темляком тільки так.

Як ходити з трекінговими палками


Розглянемо 3 ситуації, ми йдемо по рівному, ми йдемо вниз і ми йдемо вгору.

Думаю як ходити по рівному ви і самі інтуїтивно зрозумієте, навіть якщо ніколи раніше не ходили з палицями. В цьому випадку ви будете переміщати палицю, яка у вас в лівій руці одночасно з правої або лівої ногою. Якщо переміщати одночасно ліву руку і праву ногу, то рівновага буде більше, це особливо актуально якщо у вас за спиною важкий рюкзак, а дорога має нерівності. Точно так само діє ваша права рука і ліва нога.

Для ходьби вгору, якщо ухил зовсім не великий і стежка без ступеневого рельєфу, то діяти ви будете так само як і при ходьбі без ухилу, але от якщо з'являється ступінчастий рельєф, то тут ви будете діяти по іншому. Стоячи нижче по схилу поставте обидві палиці трохи вище по схилу, так само поставте вашу провідну ногу на зручне місце вище по схилу і одночасно спираючись на цю ногу і на обидві трекінгові палки зробіть крок вгору. Таким чином ви допомагаєте своїй нозі руками знімаючи близько 30% навантаження з ніг і спини.

Точно така ж ситуація при спуску вниз, якщо схил ступінчастий або дуже крутий, ви ставите обидві палиці нижче по схилу, і спираючись відразу на обидві палиці, ставите ногу, далі повторюєте все багаторазово. Таким чином у вас завжди буде 3 точки опори замість однієї, якби ви йшли без палиць.