Як розподілити вагу у наплічнику

Вага рюкзака в поході це ключовий показник який впливає на те, як довго ви зможете йти з цією вагою.

Але так само важливо правильний розподіл ваги всередині самого рюкзака. Так наприклад трохи змістивши центр ваги, по відчуттях ви можете отримати +3, а то і 5 кг зайвої ваги.

Центр ваги повинен розташовуватися якомога ближче до тіла і відповідати висоті плеча, таким чином центр ваги буде знаходиться по центру вашого тіла, і рюкзак не буде тягнути назад. Важкі речі можуть спиратися на дно, але повинні бути розташовані якомога більше вертикально.

 

У гірських (більш важких) маршрутах, розташуйте важкі речі трохи нижче, тим самим ви змістите центр ваги рюкзака ближче до центру ваги вашого тіла. Це може призвести ваше тіло до нахилів вперед під дією сили тяжіння рюкзака, але все ж це набагато стабільніше і стійкіше ніж, якби ви зробили центр ваги більш високим.

У поході легшою категорії складності, ви можете змістити центр маси рюкзака трохи вище.

Перевірте, чи правильно ви розмістили спорядження всередині рюкзака. Станьте якомога рівніше, трохи відхиліться назад, якщо ви відчуєте що рюкзак тягне вас назад, значить центр маси вибраний не вірно і він занадто низько. Станьте якомога рівніше, трохи нахиліться вперед, якщо ви відчули що вас тягне вперед, значить центр маси рюкзака дуже високо.

З центром маси розібралися, тепер пару рекомендацій що і в якій послідовності складати в рюкзак.